Raz dwa trzy warszawiakiem jesteś ty

Wrocławski salon SPAK
wystawa rysunków satyrycznych

W sobotę 17 lipca o godz. 18:00 we Wrocławskim Klubie Pod Kolumnami odbędzie się wernisaż wystawy „Wrocławski salon SPAK”, na której zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt rysunków satyrycznych najlepszych polskich karykaturzystów.

Rysunki będą eksponowane na skwerze przy placu św. Macieja oraz w galerii pobliskiego Klubu Pod Kolumnami.

Tematem wiodącym będzie rysunek satyryczny oraz karykatury znanych powszechnie z mediów ludzi świata kultury i polityki. Wystawa ma na celu prezentację szerokiej publiczności dorobku artystycznego wybitnych polskich autorów rysunku satyrycznego i karykatury portretowej. Inicjatorem i kuratorem wystawy jest Czesław Przęzak - wrocławski karykaturzysta, który w ubiegłym roku obchodził jubileusz 45-lecia pracy artystycznej.

Podczas wernisażu odbędzie aukcja rysunków Dariusza Łabędzkiego (jednego z artystów uczestniczących w wystawie), z której dochód przeznaczony zostanie na rzecz Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Więcej informacji: www.kolumny.art.pl