Muka Muka czerwiec 2022

WAKACJE 2022

#PatrzęCzujęRysuję – wystawa

#PatrzęCzujęRysuję – wystawa

To wystawa zbudowana z fragmentów kobiecej codzienności; czasem zaskakujących i zabawnych, niekiedy trudnych i bolesnych. Z codziennych obserwacji rzeczywistości – intymnej, prywatnej, publicznej, medialnej, politycznej. Artystki, korzystając z żartu jako narzędzia pozwalającego oswoić świat, jednocześnie wielokrotnie podają w wątpliwość rządzące nim zasady.

W wystawie biorą udział:

Kuratorka wystawy: Kinga Dunin
Kurator ze strony muzeum: Michał Rzecznik

Na wystawie prezentowanych jest blisko 300 rysunków.
Wystawa potrwa do 28 sierpnia 2022.
Miejsce: Muzeum Karykatury, ul. Kozia 11

Zbigniew Lengren. Humorysta – wystawa

Wystawa inaugurująca działalność Lengrenówki – pracowni Muzeum Karykatury. W dawnym mieszkaniu i pracowni znanego rysownika przy ulicy Brzozowej na Starym Mieście powstaje przestrzeń warsztatów, spotkań i kameralnych wydarzeń artystycznych. Nieduża, wakacyjna wystawa przypomni Zbigniewa Lengrena i jego twórczość. Wizyta w Lengrenówce przy okazji letniego spaceru po Starówce może poprawić humor.

do 2 października 2022

KARYKATOUR – Spacery z Muzeum Karykatury do Lengrenówki

KARYKATOUR  Spacery z Muzeum Karykatury do Lengrenówki

Do Lengrenówki prowadzi wiele dróg – Stare Miasto daje sporo możliwości. Z tego powodu przygotowaliśmy mapę z kilkoma szlakami prowadzącymi z Muzeum Karykatury do Lengrenówki. Można wybrać trasę turystyczną, przyspieszoną, przyrodniczą lub zupełnie naokoło. Wybieramy zależnie od humoru, pogody czy długości trasy. Spacer z mapą można odbyć w dowolnej konfiguracji towarzyskiej – samotny, rodzinny, nawet romantyczny.

Mapa daje też szansę interesującej lektury – na jej odwrocie znajdziecie świetny tekst Marii Lengren o jej dziadku, Zbigniewie.

Mapę narysował Marcin Surma. Szlaki wymyślił Michał Rzecznik.

Dla wszystkich.

9 lipca, godz. 11:30
Spacer dendrologiczny z Mateuszem Korbikiem
Przejdziemy się z głowami podniesionymi wysoko w stronę drzew, przyjrzymy gałązkom i liściom oraz odpowiemy na nurtujące nam pytania ich dotyczące.

24 lipca, godz. 9.00
Spacer ornitologiczny ze Stanisławem Łubieńskim

7 sierpnia, godz. 12.00
Spacer literacki z Marcinem Matuszewskim

21 sierpnia
Spacer kłirowymi śladami z Marcinem Matuszewskim

Wstęp wolny, nie trzeba się zapisywać.

Spotykamy się przy głównym wejściu do Muzeum Karykatury ul. Kozia 11 i spacerujemy na Brzozową 6/8a do Lengrenówki.

Otwarte Plenerki. Warsztaty rysunkowe pod Lengrenówką

Przez całe wakacje zapraszamy na otwarte Plenerki – warsztaty rysunkowe na wolnym powietrzu obok Lengrenówki prowadzone przez studentki i studentów warszawskiej ASP.

3 lipca, godz. 13.00
PORTRET – Agnieszka Probola

17 lipca, godz. 13.00
RO
ŚLINY – Anna Wiecińska

31 lipca, godz. 13.00
ARCHITEKTURA – Agnieszka Jarosz

14 sierpnia, godz. 13.00
KOPIE – Anna D
ębska

28 sierpnia, godz. 13.00
PEJZA
Ż – Alicja Siemko

czas trwania: 90 minut

miejsce: Lengrenówka – otwarta pracownia Muzeum Karykatury, ul. Brzozowa 6/8a

Plenerki są dofinansowane ze środków MKiDN w ramach programu Edukacja Kulturalna.

Spotkanie komiksowe z Janem Mazurem

Gościem piątego już spotkania komiksowego w Lengrenówce będzie Jan Mazur, ceniony scenarzysta i rysownik, wydawca i redaktor. Z autorem niedawno wydanego komiksu "Incel" porozmawiamy na pewno o kryzysie męskości i upadku patriarchatu a być może także o szwedzkiej kinematografii, Lengrenie, Beatlesach i Marvelu. W planach są też liczne komiksowe anegdoty i nieodzowne pytania od publiczności.

prowadzenie: Michał Rzecznik

17 lipca, niedziela, godz. 15.00