Jacek Frąś

NOWY TERMIN 8 stycznia 2023

Spotkanie 1
27.11, 11:00 – 16:00

Perwsze zajęcia poświęcimy na przetłumaczenie tekstu na komiks. Zostaną omówione podstawowe środki wyrazu stosowane w komiksach:

- prowadzenie narracji z perspektywy głównego bohatera,

- sposoby na pokazanie upływu czasu

- kadrowanie jako odpowiednik filmowego montażu,

- zasady kompozycji kadru i planszy.

Zadaniem uczestników będzie zrobienie storyboardu komiksu na podstawie scenariusza.

Spotkanie 2
4.12, 11:00 – 16:00

Druga sesja poświęcona będzie naszkicowaniu plansz w ołówku. Na podstawie storyboardów uczestnicy zrobią podrys pod finalny komiks. Zagadnienia do omówienia:

- kierunki i rytmy w kadrze i na planszy,

- rozmieszczenie dymków,

- operowanie skalą i przestrzenią,

- wykorzystanie kątów patrzenia do budowania narracji i emocji,

- pozy i mimika jako nośnik emocji.

Spotkanie 3
18.12, 11:00 – 16:00

NOWY TERMIN 8 stycznia 2023

Na trzecim spotkaniu zajmiemy się rysowaniem/malowaniem finalnego dzieła. Omówimy operowanie plamą i kreską oraz rolę koloru. Uczestnicy mogą wykonać komiks w dowolnej technice – analogowo, na papierze, lub na swoim tablecie, w czerni i bieli lub w kolorze.

Zapewniamy materiały (papier, ołówki, gumki, cienkopisy, farby, pędzle, flamastry, kredki). Można oczywiście przynieść własne narzędzia i materiały.

Czekamy na wszystkich, którzy z robieniem komiksu zetknęli się już wcześniej i chcą udoskonalić swój warsztat i poszerzyć wiedzę.

Koszt: 50 zł za osobę
Formularz: https://forms.gle/ovNVfMKEvC6wPMhDA
Wiek: 15+

Tomasz Leśniak - rysownik komiksów i reżyser animacji. Współtwórca postaci Jeża Jerzego.

Jacek Fras