Jacek Frąś

19 listopada 2022, 11:00 – 19:00
Państwowe Muzeum Etnograficzne
ul. Kredytowa 1

Zapraszamy na coroczną imprezę komiksową Niech żyje komiks! organizowaną przez Fundację Zwykłe Życie. W tym roku Muzeum Karykatury jest partnerem tego wydarzenia.

Będzie nas można spotkać nie tylko na stoisku, ale również podczas panelu o godzinie 16.00.

Czy Warszawa potrzebuje Szkoły Komiksu? – spotkanie z ekipą edukacyjną i artystyczną Muzeum Karykatury

W panelu udział wezmą:

Nika Jaworowska-Duchlińska
Anna Krztoń
Piotr Nowacki
Zuzanna Berus
Michał Rzecznik
Paweł Płoski

Wydarzeniu towarzyszą warsztaty z Zosią Dzierżawską, które startują podczas Niech żyje komiks! Kolejne warsztaty 20 listopada, 3 i 4 grudnia 2022.

Warsztaty odbywają się w Lengrenówce – pracowni Muzeum Karykatury ul. Brzozowa 6/8a Całkowity koszt – 50 zł (za cztery spotkania).

Konieczne zapisy! rytm, czas i komiks
Formularz zapisu na warsztaty z Zosią Dzierżawską

Jak płynie czas w komiksowych kadrach i między kadrami? Jak zapleść i rozpleść wątek, jak znaleźć odpowiednie tempo opowieści? Na warsztatach przyjrzymy się, jak powstaje rytm komiksowych historii. Podejrzymy, jak robią to inni autorzy, poeksperymentujemy, i spróbujemy znaleźć własne rozwiązania.

Więcej informacji o warsztacie tu: Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego – rytm czas i komiks z Zosia Dzierzawska