Nić porozumienia

Marcin Wicha oprowadza po wystawie

22 kwietnia | g. 14.00

Oprowadza: Marcin Wicha

Eryk Lipiński był pamiętany (a później trochę zapomniany) przede wszystkim jako rysownik i karykaturzysta.

Wystawa „Zrobiłem projekt” prezentuje Lipińskiego projektanta, autora setek plakatów, reklam i okładek. Jako rysownik miał pewną rękę i talent do pastiszu. Jako projektant odznaczał się wyjątkową wszechstronnością. Świetnie wyczuwał zmieniające się mody i konwencje. Zręcznie ich używał. Często zmieniał.

Dlatego wystawa jest tak interesująca: prezentacja jednego twórcy okazuje się przekrojem tematów i stylów polskiego designu od lat 30. XX w. aż do początków transformacji.

Czy Lipiński stworzył własny styl? A jeśli tak, to na czym on polegał? (Spróbujemy na to odpowiedzieć podczas wspólnego zwiedzania 22 kwietnia).

Marcin Wicha – grafik i autor książek (ostatnio „Nic drobniej nie będzie“). Felietonista tygodnika „Polityka”. Mieszka na Grochowie. Wstęp na oprowadzanie w cenie biletu na wystawę

Fot. Mateusz Skwarczek/Agencja Wyborcza.pl dla magazynu Książki do czytania