Zwykłe Życie Szpilki

Zwykłe Życie x Szpilki

W majówkę w szerokiej dystrybucji pojawi się nowy numer magazynu „Zwykłe Życie”. Jest to wydanie wyjątkowe, bo upamiętniające legendarne pismo satyryczne „Szpilki”.

W numerze znajdą się teksty m.in.:

- Olgi Wróbel (napisała o Stefanii Godzieńskiej),
- Małgorzaty Czyńskiej (tekst o Mai Berezowskiej),
- Agaty Napiórskiej (rozmowa z Edwardem Lutczynem)
- Magdaleny Kamińskiej (tekst popularno-naukowy o memach).

W numerze również: - felietony Olgi Drendy i Bolesława Chromrego
- długa rozmowa Michała Sufina z Klubu Komediowego z Jackiem Kleyffem z Salonu Niezależnych.

Obejrzycie ilustracje Mroux, Arobala, Paplalali, Michała Rzecznika i Krystyny Engelmayer-Urbańskiej, która jest także odpowiedzialna za wygląd okładki nawiązujący winietą do projektu Eryka Lipińskiego.

Przeczytacie też komiks Ani Krztoń, tekst Agaty Napiórskiej o początkach „Szpilek”, wywiad Cyryla Rozwadowskiego z Frankiem Warzywo i Młodym Buddą.

Zdjęciowo numer wsparli Bartek Wieczorek, Marta Mach i Jan Jurczak. Ilustracja na okładce: Bolesław Chromry.

Numer powstał we współpracy z Muzeum Karykatury.

Czasopismo dostępne w salonach prasowych, Empikach, na stronie Muzeum Karykatury i Zwykłe Życie, a także oczywiście na miejscu w Muzeum Karykatury.

Papier: Arctic Volume White