Noc muzeow

Noc Muzeów w Muzeum Karykatury

13 maja 2023

W Noc Muzeów zapraszamy:

Od 18.00 do 1.00 w nocy na ul. Kozią 11 do Muzeum Karykatury. Będzie można zobaczyć najnowszą, jubileuszową wystawę poświęconą Erykowi Lipińskiemu. Jak co roku przygotowaliśmy również pulę bezpłatnych plakatów z naszych archiwów do wzięcia.

Przez cały czas dostępna będzie również wystawa plenerowa podsumowująca 5 lat konkursu prasowego im. Aleksandra Wołosa - do zobaczenia na Zieleńcu przy Muzeum Karykatury.

Od 18 do 22.00 zapraszamy do Lengrenówki przy Brzozowej 6/8a na wystawę w ramach cyklu Dobre kreski. Tym razem do zobaczenia prace Marty Tomiak.

Dla tych, co chcieliby coś stworzyć własnymi rękami, zaplanowaliśmy w Lengrenówce otwarte międzypokoleniowe warsztaty kolażu. Wytniemy niejeden numer! Wyczarujemy nowe światy. Wykorzystamy zdjęcia archiwalne Muzeum Karykatury i Lengrenówki oraz ilustracje z albumów botanicznych i zoologicznych. Za pomocą papieru i nożyczek opowiemy zupełnie nowe, osobiste historie. Można przyjść w dowolnym momencie w sobotę między 19.00 a 21.00.

Na wszystko wstęp wolny.