2 Targi Zinów

II Targi Zinów w Lengrenówce

3 czerwca 2023 | 10.00 – 18.00
Lengrenówka, ul. Brzozowa 6/8a

Już 3 czerwca w Lengrenówce odbędzie się II edycja Targów Zinów. Wystawcy z całej Polski specjalnie na tę okazję przygotują swoje najnowsze wydawnictwa. W ramach targów o godz. 12:00 odbędą się warsztaty z cenionym grafikiem Hansem Lijklema, który pokaże jak stworzyć swój własny font. O godz. 15:00 zapraszamy na spotkanie z Jackiem Świdzińskim wokół premiery albumu Festiwal. Po spotkani będzie można otrzymać autograf od artysty.

Co to są ziny? Zin lub fanzin to forma nieprofesjonalnego czasopisma tworzonego przez osobę lub grupę i wydawanego własnym nakładem, najczęściej nieregularnie. Niezależne wydawnictwa dystrybuowane są w wąskim obiegu i niewielkich nakładach. Wśród zinów wyróżnia się m.in. artziny stanowiące nośnik sztuki.

Plan targów

10.00 – otwarcie targów

12.00 – 14.00 | Warsztaty „Od druku do fontu – pierwszy krok do własnego fontu” prowadzi Hans Lijklema
Formularz zapisu: https://forms.gle/YCiociJAfNUaJXze8