Fikaj z Koziołkiem Matołkiem w Legnicy

FIKAJ Z KOZIOŁKIEM MATOŁKIEM W LEGNICY

1 sierpnia – 10 września
Galeria Satyrykon, Legnica

Od 1 sierpnia do 10 września Galeria Satyrykon zaprasza na wystawę wystawę, powstałą z okazji 90. urodzin Koziołka Matołka, którą pokazywaliśmy w Muzeum Karykatury od stycznia do marca 2023 r.

W Galerii Satyrykon powstałą przestrzeń, w której swobodnie poczują się widzowie w wieku od 4 do 10 lat. Wystawa przyjmuje formę drogi do Pacanowa, a zwiedzający dostają zadania do wykonania. Będą musieli się przeciskać, przeskakiwać, zjeżdżać, czołgać, wyciągać, przyczepiać i wspinać. Oparcie narracji wystawy-gry o fabułę komiksu zostało podkreślone poprzez wykorzystanie oryginalnych kadrów i rysunków z przedwojennych wydań „Przygód Koziołka Matołka”.

Poznaj świat przygód Koziołka Matołka i wyrusz wraz z nami w fascynującą podróż do Pacanowa!

Dla dzieci w wieku 4+

Galeria Satyrykon, Rynek 36, Legnica