Falauke dobre kreski 3

Falauke w Lengrenówce

6 października | 16.00 – 20.00
7–8 października | 12.00 – 16.00

Od 2 do 8 października trwa Warszawski Tydzień Kobiet. Również Muzeum Karykatury dołącza się do obchodów. W związku z tym w najbliższy 6-8 października weekend zapraszamy do Lengrenówki na wystawę Falauke, którą pokazywaliśmy w ramach pop-upowej wystawy Dobre kreski pod koniec września br.

Wystawa skupia się na albumie komiksowym Czy wszystko smakuje?, który zbiera autobiograficzne anegdoty z czasów pracy w gastronomii artystki. Na wystawie będzie można zobaczyć między innymi: wczesne projekty, etapy powstawania komiksu, oryginalne plansze a także komiksy, które powstały w 2011 roku, w czasach akcji komiksu.

Katarzyna „Falauke” Czarna – mieszka w Krakowie, gdzie zajmuje się głównie tworzeniem komiksów, lalek i pracą przy filmach animowanych. W latach 2011-2017 publikowała w Internecie paski komiksowe spod szyldu „Rainbowner”, po czym przerzuciła się w na papier – w druku pojawiły się min.: Nie lubię siebie, gdy jestem pijana (2017), ziny z serii Przewodniki po śmierci (2019, 2020) i Bardzo ważne (2022). Wydany przez Kulturę Gniewu album Czy wszystko smakuje? to jej pełnometrażowy debiut.

Wstęp 2 zł

Zapraszamy!