Butenko dla malych i duzych

8 października o 13.00 spotykamy się w Muzeum Karykatury na premierze katalogu i oprowadzaniu kuratorskim po wystawie. Tym samy zamkniemy wystawę „Butenko dla małych i dużych” w Muzeum Karykatury!

Katalog wystawy „Butenko dla małych i dużych” to wybór 300 żartów rysunkowych i krótkich form komiksowych wybranych z przepastnego archiwum rodziny artysty. Przygotowując materiały do druku, podjęliśmy decyzję, by zostawić skany w stanie surowym, uznając, że nieoczyszczone prace z widocznymi poprawkami i odręcznymi notatkami, odsłaniają niezwykły warsztat rysownika.

Książka „Butenko dla małych i dużych” to pierwszy tak obszerny zbiór prac satyrycznych Bohdana Butenki.

Album jest uzupełniony o esej Piotra i Pawła Sitkiewiczów, tekst kuratorski Michała Rzecznika i biografię artysty przygotowaną przez Piotra Kułaka.

Katalog zaprojektowało Studio Elipsy.

Oprowadzanie w cenie biletu wstępu na wystawę.