Koziolek Matolek w Krakowie

Fikaj z Koziołkiem Matołkiem – wystawa interdyscyplinarna z Muzeum w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie

11 – 25 lutego 2024
wystawa w ramach Festiwalu Teatrów dla Dzieci.

Pretekstem do zorganizowania tej wystawy był jubileusz kultowej komiksowej postaci – Koziołka Matołka – w roku 2022 minęło 90 lat od ukazania się pierwszego tomu „Przygód Koziołka Matołka”. Wspólne dzieło pisarza Kornela Makuszyńskiego i rysownika Mariana Walentynowicza ukazało się na przełomie listopada i grudnia 1932 roku.

Interdyscyplinarna wystawa „Fikaj z Koziołkiem Matołkiem” pozwala dzieciom poznać dokładnie historię Koziołka Matołka poprzez wykorzystanie w przestrzeni muzeum oryginalnych kadrówi rysunków z przedwojennych wydań „Przygód Koziołka Matołka”. Wystawa jest grą w formie drogi do Pacanowa, a zwiedzający dostają zadania do wykonania – muszą się przeciskać, przeskakiwać, zjeżdżać, czołgać, wyciągać, przyczepiać i wspinać.

Wystawa dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Więcej informacji na stronie
„Fikaj z Koziołkiem Matołkiem” – wystawa interdyscyplinarna
Nowohuckie Centrum Kultury Kraków (nck.krakow.pl)
Aleja Jana Pawła II 232, 31-913 Kraków,