Zabytki na ulice

Nagrodę Muzeum Karykatury na Satyrykonie 2024 zdobył PAWEŁ KRÓL za pracę „Kadilak”.

Uczestnicy konkursu nadsyłali swoje prace do działu tematycznego ATRAPA oraz do drugiej kategorii konkursowej ŻART i SATYRA.

Na tegoroczny Satyrykon wpłynęły 2783 prace 836 artystów reprezentujących 61 krajów. Międzynarodowe jury zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 172 prace, które będzie można obejrzeć od czerwca do września.

Oficjalne otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się 14 czerwca 2024 roku w legnickim Muzeum Miedzi.

Paweł Król - ukończył Akademię Pedagogiczną, Wydział Edukacji Artystycznej w Krakowie. Artysta zajmujący się malarstwem, grafiką, plakatem i ilustracją. Finalista wielu konkursów plastycznych m.in. zwycięzca konkursu na plakat dla Festiwalu Transatlantyk w 2014 oraz konkursu na plakat dla Festiwalu Feta w Gdańsku w 2019. Nagrodzony na Biennale Plakatu w Katowicach. Zorganizował ponad 40 wystaw indywidualnych, brał udział w wielu wystawach zbiorowych.