Poznaliśmy wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu na Rysunek Prasowy im. Aleksandra Wołosa. Kapituła Konkursu po obejrzeniu 207 prac 46 autorów przyznała następujące nagrody:

Mirosław Hajnos

Nagroda Główna im. Aleksandra Wołosa – Miroslaw Hajnos – hajnos.pl, za pracę pt. „Kalkulator" (Tygodnik NIE)

Ignacy Malinowski

Nagroda Muzeum Karykatury w Warszawie – Ignacy Malinowski za pracę bez tytułu (Duży Format)

Robert Mirowski
Nagroda Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury – Robert Mirowski za pracę „Gdy padnie ostatni gołąb…” (elektro.info.pl)
Władysław Kuczera

Nagroda Redakcji „Bez Wierszówki” – Władysław Kuczera za pracę „Poczta” (Tygodnik ANGORA)

Marek Kwiatkowski

Nagroda Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie – Marek Kwiatkowski za pracę bez tytułu (Polityka)

Jacek Lanckroński

Nagroda Wydawnictwa Edytor Wers – Jacek Lanckoroński za pracę „W zadumie” (Facebook)

Waldemar Rukść

Nagroda Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie – Waldemar Rukść za pracę „Sianokosy” (Przegląd Techniczny – gazeta inżynierska)

Marcin Bondarowicz
Nagroda Dziekana Wydział Bioinżynierii Zwierząt UWM Olsztyn Bioinżynierii – Marcin Bondarowicz za pracę bez tytułu (Polityka)

Nagrody Honorowe

Anna Domaszewska

Anna Domaszewska – za pracę bez tytułu (Facebook)

Marek Gliwa

Marek Gliwa – za pracę „Ex…pozer" (Facebook)

Janek Janowski

Janek Janowski – za pracę „Terapia" (Facebook)

Mariusz Podleś

Mariusz Podleś – za pracę „Gepetto" (Mario niepoważnie – Facebook)

Grzegorz Sobczak

Grzegorz Sobczak – za pracę „Polska rudera" (Facebook)

ireneusz Szuniewicz

Ireneusz Szuniewicz – za pracę „Abby Road 2023" (Polityka)

Wernisaż pierwszej wystawy pokonkursowej odbędzie się 19 kwietnia w Galerii Stary Ratusz w Olsztynie, a wręczenie nagród laureatom nastąpi 11 maja w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego w Warszawie.